31 Ağustos 2015 Pazartesi

BU EKMEKLER NEDEN KÜFLER?

Bu ekmekler neden küfler?????
Evde ekmekler anormal şekilde küflüyor, hiç böyle bir şey görmedik. Küflemek de değil, bazen görüntüde bir şey yok, elimizde yapış yapış bir ekmek hissediyorsunuz. Bazen de böyle fotoda gördüğünüz tarzda görüntüler. Havalar sıcak ve biz nemli bir şehirde yaşıyoruz, ama yine de bu görüntünün bununla alakalı olduğunu sanmıyorum. Her gıdaya girmiş bulunan katkı maddeleri, ekmeklerde de yok değil. Ve olayın özü bu mudur acaba???

Merak ediyorum Bayanlar sizde de oluyor mu? Olanların yorumlarını merak ediyorum... 

28 Ağustos 2015 Cuma

SON ZAMANLARDA ALINANLAR, DİKİLENLER... (:

Selam şekerler. Bir hafta sonuna daha yaklaştık. Epeydir "son zamanlar "postu yapmamıştım. Bol ucuz alışveriş, bol kumaş içerir.  Bilginize... (:

 Ne kadar almayacağım desem de, kontrollü aldığım kumaşlarım. Parçası 1 tl olunca tutamıyor insan kendini... (:
 Kumaşları eşelerken( bol bol eşeleyin efem pazarda, karşınıza nerde ne çıkacağı belli olmaz) karşıma çıkan kırmızı elbise. Ne yapsaydım yani,  almasa mıydım 1 tl olunca... (:

Yeşil olan pazardan 10 tl, diğeri de şehrimizdeki bir outlet dükkandan, Koton marka 27 tl...

Siyah çanta, tam da ihtiyacım olan bir anda karşıma çıktı.  Çarşamba ganimetleri diyelim. 5 tl... (:

İşte son fotoda kumaşı çarşamba pazarından,  dikimi benden olan klasik ceketim. Kalıp 2015 Burda dergisi kapak modeli. Tabi ben temel kalıp olarak kullandım. Bayağı değişiklikler yaptım. İstediğim gibi de oldu. Az önce üye olduğum dikiş grubu sayfasında da paylaştım facebookta, en son 111 beğeni almıştı. :)))

Kısa sürede tekrar görüşelim inşallah,  bloglarımızı da aksatmayalım... (:

25 Ağustos 2015 Salı

ETEK SÜSLEMECE... (:

Uzun bir aradan sonra merhaba kızlar. Biraz tembellik, biraz yoğunluk derken baktım yine bloğumu ihmal etmişim. Tabii ki de mazeretler hiç bitmez... :)
Biraz stresli bir dönemden sonra, yine aynı okulumda çalışma hayatıma devam etmenin rahatlığı içindeyim. ( Malum rotasyon ve iptali) Hakkımda ne hayırlı ise Allah' tan isterken , aynı okulumda kalmak demek ki benim için hayırlıymış bunu yaşayarak göreceğim inşallah... :)
Benim için tatil biraz erken bitti. Okulumuzda açılan kurslarda görevliyim. Haftada 4 gün, 8 saat dersim var. Beni yormuyor, tam tersi iyi de oldu bence. Arada dinlenmeye ve tatilin tadını çıkarmaya devam... :)

Fotolar arşivden, baktım bu böyle olmayacak. Hali hazırdaki fotolardan bir post yapayım dedim. Eteğim kendi el emeğim, süslemeler de sonradan çıktı. Tasarım bana ait dermişimmm... :)))
 Zira şu çakma modacıların aynı model kıyafetler için tasarım bana ait demeleri beni benden alıyor. :)

 Eteğimiz bildiğiniz kat etek, her katı arttırarak kesiyorsunuz ve büzüp beline kemeri takıyorsunuz... :))

Süslemeler de tamamen eteğe hareket katma amaçlı. Sonuçta beğenerek senelerce giydiğim bir etek çıktı ortaya. El emeği kıyafet giymenin tadı da paha biçilemez... :))