25 Kasım 2011 Cuma

YENİ KİTAP VE KESTANE KEBAP... (:

Kış mevsimi, kestane ve soba başında kitap okumak... Ama artık soba olmayınca, radyatör başında kitap okumaya dönüşüyor bu eylem...(:

Yeni kitaplarım kitapyurdundan bugün geldi. İlk önce İskender Pala'nın son kitabını okumak istiyorum. OD, bir YUNUS romanı. Daha önceden Yunus Emre ile ilgili, Nezihe Araz'ın Dertli Dolap kitabını okumuş ve sevmiştim. Eminim bu kitabı da seveceğim.  (:

Ten fânidir, can ölmez
Çün, gitti geri gelmez
Ölür ise ten ölür
Canlar ölesi değil...

7 yorum:

 1. bu kitabı bende merak ediyorum canısı..
  okuyunca görüşlerini paylaşırsan çok sevinirim:)
  kestanelerden aldım iki tane:))
  afiyet bal olsun sanada...
  :))
  mutlu haftasonları..

  YanıtlaSil
 2. Sen kitabı sesli oku ben kestaneleri senin yerine yerim hemde afiyetle zevkle:))
  Mutlu hafta sonları..

  YanıtlaSil
 3. keyfe bak süper !
  yaa bu kitabı bende merak ediyorum,Zeynep'in teklifi bana da uyar:))

  YanıtlaSil
 4. bol keyifler mutlu haftasonları:)

  YanıtlaSil
 5. Bence de her ikisine de doymayacaksın
  :)))
  Bol keyifler.

  YanıtlaSil
 6. Gelibolu17'nin hazırladığı "Çay,Kahve Bahane" etkinliğine 30 KASIM-14 ARALIK tarihleri arasında http://yesilmutfaktantarifler.blogspot.com/ yani ben ev sahibeliği yapacağım... Bildiğiniz gibi çay kahve bahanedir çoğu zaman,dostlarla,arkadaşlarla,dertleşmek,görüşmek için.bir çoğumuz sevdiğimiz bir arkadaşımıza ziyarete giderken "hadi çayı koy" geliyorum diye gideriz,yada müsaitsen "sabah kahvesine geleceğim" deriz... Çünkü o sohbet muhabbet kuru kuruya olmaz,tamam tatlı dil güler yüzde gereklidir,hatta suratı sirke satan bir ev sahibi size bal baklavada ikram etse orda çok kalmak istemezsiniz öyle değilmi,ordan ayrılmak için sabırsızlanırsınız.... “Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun!” Muhammed Mustafa (s.a.v) Ve yukarıdaki güzel hadis-i şerifi sizlerle paylaşıp,evlerinize gelen misafirlerinize,eşinize,çocuklarınıza,yada bu dünya hanesinde en güzel misafir benim deyipte kendiniz için hazırlamış olduğunuz birbirinden güzel tariflerinizi,ikramlarınızı sayfalarınızdan almaya geleceğiz :) Tariflerinize "çay,kahve bahane" etkinliği için yeşil mutfak (Özlem) a gönderiyorum yazıp bana haber verirseniz,büyük bir zevkle gelip tariflerinizi alıp http://yesilmutfaktantarifler.blogspot.com/ adresimde yayınlayacağım Son olarak arkadaşlar,her zamanki gibi etkinliğimize herkes davetlidir,(lütfen davetiye götüremediğimiz arkadaşlarımız kırılmasınlar)

  YanıtlaSil
 7. güzel yorumlarınız için çok tşkler canlar... sevgiler. (:

  YanıtlaSil