24 Temmuz 2017 Pazartesi

KIRKPINAR EL SANATLARI FESTİVALİ

20-21-22-23 Temmuz tarihleri arasında Sapanca Belediye'sinin düzenlediği el sanatları festivalini ben de ucundan yakalamış bulunmaktayım sevgili okuyucu... :))
Her biri el emeği olan ürünlerin standlarını tek tek olmasa da dolaştım, bazılarıyla sohbet etme imkanımız da oldu. İstanbul, Sapanca ve Sakarya' dan gelen katılımcılar ürünlerini 4 gün boyunca sergilemişler. Umarım emeklerinin karşılığını almışlardır...

Festival Sapanca'da Kırkpınar'da kurulmuş, bayağı geniş ve ferah bir mekanda. Akşamları konserler eşliğinde devam etti sanırım. 

Takıdan, sabuna, tel kariden, cam ürünlerine her türlü güzellik mevcuttu festivalde. Tabii fiyatlar el emeği olunca biraz fazla oluyor... :)

En beğendiğim standlardan. Bayan Kadıköy'dendi. Sanırım az üniversite canlandı gözümde. Burada el yapımı çantalar ve şallar vardı. %100 pamuklu şal bulunca kaçırmadım açıkçası... :)

Tel kari kolye ve yüzüklerin olduğu stand. 

Güzel bir detay... :)


Bu da bileklik aldığım bir standtan. Bileklikleri yapan kız, ayrıca çanta kursuna da gitmiş. Halk Eğitimde bu sene açılan deri çanta kursunun sergisine katılmıştım, hatta blogda da karma sergi olarak yayınlamıştım. Cidden harika çantalar vardı. Burada da yapılan çantalar satışa sunulmuştu. 

Aslında önceki yıllarda da bu festival vardı, ama 1. Geleneksel Festival olarak geçiyor sebebini tam bilmesem de... :)

Hepinize sendromsuz bir hafta gelsin şekerler, kalın sağlıcakla... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder