29 Haziran 2017 Perşembe

DİKİŞ , DİKİLENLER, DİKİLECEK OLANLAR... (:

Merhabalar herkese. Çok bereketli ve güzel geçen bir Ramazan'ın ardından bayramı da uğurladık. Allah tekrarını en güzel şekilde nasip etsin... (:

Daha fazla kitap okuma, hobilerle uğraşma, kafa dinleme amacıyla; çok fazla zaman tükettiği için instgrama ara verdim ve dondurdum. Ara ara açıp bir uğrarım. Paylaşımlara buradan devam edeceğim... :)

İşte size söz verdiğim üzere yaka detaylı tuniğimi yayınlıyorum. Tahminimden daha fazla beğeni aldı,  o çiçek detayı nasıl yapıldı sorularına maruz kaldım. Hatta ve hatta ''tuniğini  nereden aldın'' diye soranlar bile oldu. Yaka detayı malum bu sene moda, açıkçası ben Nilgün Sözveren meslektaşımın bir bluzundan esinlendim ve dikiş hocam da sağolsun beni destekledi. Esinlenmeme vesile olan bluz için  sizi Nilgün Hanım' ın bloğuna ışınlıyorum ve kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum... :)

 Kot kumaştan çalıştığım kabım. Giy çık modunda, pek rahat oldu. Fermuar çalıştım, bence güzel de oldu... :)

 ''Artık kumaş almamam gerek'' diyerek gittiğim; sadece fermuar, düğme, süs vs. alırım dediğim bir pazar dönüşü... :) Ama, ama şu 1 liralık kumaşları, 2 ya da 3 liralık işlemeli kumaşları nasıl bırakır insan... :) Şu moda olan flemingolu penye bükmez mi boynunu... :))

Bu arada okuma sırası bekleyen yeni, cici kitaplar aldım. Şu an okuduğum kitapta karşıma çıkan satırlar. Dikiş dikmeyi boşuna sevmiyoruz demek ki biz bayanlar. Şükür, bin sükür... :)

Bol postlu bir yaz diliyorum. Haydi kızlar blogları ihmal etmeyelim, kısa aralıklarla görüşmek ümidiyle... :)

2 yorum: